Erdemir'in 1966-1970 Dönemi Genel Müdürü Suat Yelkin 25.04.2016 Tarihinde Vefat EttiResim yazısı ekle
VEFAT HABERİ

DEĞERLİ ERDEMİR MENSUPLARI,KIYMETLİ ARKADAŞLAR,

EREĞLİ DEMİR-ÇELİK FABRİKALARINA 1960'LI YILLARDA  GENEL MÜDÜR OLARAK HİZMET VERMİŞ DEĞERLİ BÜYÜĞÜMÜZ SN.SUAT YELKİN VEFAT ETMİŞTİR.

CENAZESİ 27.NİSAN.2016  ÇARŞAMBA GÜNÜ ÖĞLE NAMAZINI TAKİBEN ATAKÖY 5.KISIM'DA Kİ CAMİDEN KALDIRILARAK BAKIRKÖY MERKEZ MEZARLIĞINDA DEFNEDİLECEKTİR.

BİRKAÇ YILDIR KÖYCEĞİZ DALYAN BÖLGESİNDE  KIZI NURSEN HANIM İLE YAŞAYAN BÜYÜĞÜMÜZ BUGÜN KALDIRILDIĞI MUĞLA İLİNDEKİ BİR HASTANENİN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDE YAŞAMINI YİTİRMİŞTİR.

BÜYÜĞÜMÜZE ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE (EVLATLARI AHSEN,NURSEN VE GÜNSEN ) , YAKINLARINA VE ERDEMİR CAMİASINA  SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM.

MEKANI CENNET OLSUN.


M.DANYAL HERGÜNSEL.


NOT ;BİLGİLERİ KIZI NURSEN HANIMDAN ALDIM.


ESKİERDEMİRLİLER'İN ANILARI1968 YILINDA GÖREVE, İSTİHSAL KAYIT MEMURU OLARAK BAŞLADIĞIM 22 YAŞLARIMDA,GENEL MÜDÜRÜMÜZ SN.SUAT YELKİN İDİ.

O DÖNEMİ HATIRLAYANLAR BİLİRLER.TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ,İHTİLAFLAR,GREVLER,LOKAFTLAR VE 1969 YILINDA EREĞLİDE -ERDEMİRDE YAŞANAN OLAYLAR.BENCE ÜLKE TARİHİMİZE ÖRNEK OLACAK SOSYAL DİRENİŞ VE EMEK HAKLARI BAŞ KALDIRIŞININ ÖNEMLİ  GÖSTERGELERİNDEN BİRİSİYDİ.İŞTE ÖYLESİ BİR DÖNEMDE GENEL MÜDÜRÜMÜZ OLAN SN SUAT YELKİNİN OLAĞANÜSTÜ YÖNETİMİNİ BİR GENÇ ERDEMİRLİ OLARAK ASLA UNUTAMAM.

BANA KALIRSA ÜLKEMİZDE BÖYLESİ YÖNETİCİLERE HER YERDE  İHTİYACIMIZ VARDIR.O DÖNEMLERDE BİR GENÇ ERDEMİRLİ OLARAK BU GÜN VARDIĞIM BU SONUÇ ÜLKEMİZİN BÖYLESİ YÜREKLİ VE DÜRÜST İNSANLARA OLAN İHTİYACIDIR.IŞIKLAR VE NURLAR İÇİNDE YATSIN. ERDEMİRDE GÖREV YAPIP UNUTULAN HER İNSAN GİBİ YAPTIKLARINA VE EMEKLERİNE SAYGI DUYMAK GEREKİR KANISINDAYIM.

UĞUR MENDEŞ


Eski Erdemirliler efsanesini o başlatmıştı ALLAH  rahmet eylesin. ! Büyük Erdemirli Efsane adam...

Akın Ertaş

ESKİ BİR İLETİDEN BİR KOPYA, YIL:1966

YİNE BİR ANI:

KONULARA DEĞİNDİK ÇE AKLIMA GELİYOR.YIL :1966 OLABİLİR, MÜDÜRÜMÜZ AMERİKALI, BAŞ MÜDÜRÜMÜZ SN.KAYA CENAP İDİL. ESKİ BARAKAMIZIN RÖLE YE AYRILMIŞ BÖLÜMÜNDEYİM BİR ŞEYLERLE UĞRAŞIRKEN KAPI AÇILDI İÇERİ FIRTINA GİBİ GEN. MÜD. SN.SUAT YELKİN İLE BAŞ MÜD. SN.KAYA CENAP BEY GİRDİLER. 

KAYA! BURADA NE YAPILIYOR? BURASI NE? DİYE SORULARI ARDI ARDINA SORMAYA BAŞLADI, KAYA BEY: RÖLE VE ÖLÇÜ ALETLERİ ATÖLYESİ OLDUĞUNU, BOZULAN ÖLÇÜ ALETLERİNİN TAMİR VE KALİBRELERİNİN YAPILARAK FABRİKAMIZA KAZANDIRILDIĞINI ANLATSA DA SUAT BEY: BÖYLE ŞEYLERLE OYALANILMAZ ATIN YENİSİNİ SİPARİŞ EDİN OLSUN BİTSİN TAMİR DE NEYMİŞ DİYEREK KIZGIN BİR ŞEKİLDE KAYA BEY İLE BİRLİKTE HIZLA AYRILDILAR.

BU GÜZELİM  AMPER, VOLT, WATTMETRELERİ ÇOK UFAK BİR MÜDAHALE İLE İŞLER DURUMA GETİRMEK MÜMKÜN İKEN ONLARI ÇÖPE ATMAYA  GÖNLÜM  RAZI OLMUYORDU.  

1-BU ALETLER DOLAR BAZINDA AMERİKA DAN İTHAL EDİLİYORDU.TL.HESABINA GÖRE ÇOK PAHALI ALETLERDİ.

2-BİR YÖNLÜ RÖLENİN FİATI O ZAMANLAR ANADOL ARABASININ SATIŞ FİATINA  YAKIN  İDİ, 
HAT DİFERANSİYEL RÖLESİ (HCB) NİN FİATI İLE AVRUPA MENŞELİ KALİTELİ BİR ARABAYI RAHATLIKLA ALMAK MÜMKÜNDÜ.

SN. GENEL MÜDÜRÜMÜZ HAKLI OLABİLİRDİ, AMA BU ALETLERİ YURT İÇİNDE YAPAN BİR FABRİKAMIZ OLSA İDİ AT ÇÖPE YENİSİNİ AL TAK. HEM ALETLERİ YAPAN FABRİKAMIZ KAZANIR HEMDE KULLANAN FABRİKA TAMİR İÇİN BİR ELAMAN BULUNDURMA İHTİYACI DUYMAZDI. FAKAT BU HUSUSTA DIŞA BAĞIMLIYDIK. ALETLERİ TAMİR ETMELİYDİK, BAŞKA ÇAREMİZ YOKTU.

HER İŞİMİZDE OLDUĞU GİBİ ÜRETİM İŞLERİNE GÖNÜL VERMİŞ  KİŞİLER, KURULUŞLAR, YETERLİ SERMAYE DESTEĞİNİ BULAMAYINCA İŞLERİNİ YARI YOLDA TERK EDİP BIRAKIYORLARDI. BEN, SEN, O, YAPMAYINCA  ONLARA DESTEK ÇIKILMAYINCA  NASIL ÜRETİR VE İLERLEYEBİLİR DİK!..

SN.GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN CANI NEYE SIKILDI İSE O GÜN SN.BAŞ MÜDÜRÜMÜZE KIZDI BU DURUMA ŞAHİT OLMAM BENİ DAHA ÇOK ÜZDÜ.GEN.MÜDÜRLÜK MAKAMI KOLAY BİR MAKAM DEĞİLDİ HEPİMİZ BUNUN BİLİNCİNDE İDİK BİR SÜRÜ SORUNLAR ONLARIN OMUZLARINDA İDİ. BU OLAYI YAZMIŞKEN, 
SN.GENEL MÜDÜRÜMÜZE ESENLİKLER DİLER SAYGILARIMI SUNARIM..

NOT:
SEVGİLİ. MÜÇTEBA BEY' İN RÖPORTAJ' INI OKUDUKTAN SONRA GEN. MÜDÜRÜMÜZ SN.SUAT YELKİN
BEY' İN O YILLARDAKİ STRESLİ HALLERİNİ ŞİMDİ ÇOK İYİ ANLIYORUM GERÇEKTEN NELER YAŞANMIŞ NELER.ÜMİTSİZ DURUMLARDAN BÜYÜK BİR BAŞARI İLE ERDEMİR' İ DÜZLÜĞE ÇIKARTMIŞ.

RUHU ŞAD OLSUN,NURLAR İÇİNDE UYUSUN.YÜCE ALLAH O DEĞERLİ İNSANDAN RAHMETİNİ ESİRGEMESİN. DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM.

                                                      ERDEMİR CAMİASINA SAĞLIKLI,HUZURLU 
                                                      YAŞAMLAR DİLEĞİ İLE SELAM VE SEVGİLER
                                                                     AYHAN DEMİRBAŞ
                                                                                         


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ülkemiz Demir Çelik Sektöründe Sonu Hazin Biten Bir Proje - Sivas Demir Çelik ( Sidemir )

ÜÇÜNCÜ BEŞ YILLIK KALKINMA PLANI 1973 - 1977 DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ

DÖRDÜNCÜ BEŞ YILLIK KALKINMA PLANI 1979-1983 DEMİR ÇELİK SANAYİİ